A Kovászna megyei természetvédelmi területek hatékonyabb menedzsmentjéért
A pályázat résztámogatója az Európai Regionális Fejlesztési Alap
Természetvédelmi területek menedzsmentje témájú képzéssorozaton vett részt a Természetvédelmi, Vidékfejlesztési és Hegyimentő Megyei Központot csapata és Kovászna Megye Tanácsának 3 szakembere.
A három modulból álló képzéssorozat a Bodoki- és Baróti hegység, Csókás-Veczer, Veresvíz tőzegláp, Lassúág-Honcsok Tőzegláp, Felső Olt, Feketeügy, Csomád-Bálványos és Rétyi Nyír természetvédelmi területek megfelelő kezelése nevű projekt keretében zajlott és a természetvédelmi területek gondnokságát ellátó szakembereknek szólt.
Az első képzésen a résztvevők elsajátították a természetvédelmi területek rendszerezésének alapjait, beazonosították a Kovászna Megye Tanácsának gondnokságába tartozó területek fő értékeit és feltérképezték azon belső és külső erőforrásokat is melyek, ezen területek hatékonyabb menedzsmentjét segítik elő.
A képzéssorozat egy tanulmányúttal folytatódott a Csalhó Nemzeti Parkba, ahol résztvevők a gyakorlatban szemlélhették meg Csalhó hegység természeti értékeinek védelmét és ezek ismertetését a turistákkal. Itt majdnem minden sziklához egy legenda kapcsolódik, melyeket a nemzeti park látogatóközpontjában meg is hallgathatnak az érdeklődők, utána pedig a kijelölt turistaösvényeket követve fedezhetik fel őket.
A képzés utolsó moduljára október végén, Sepsiszentgyörgyön került sor, melynek témája a védett területekre vonatkozó jogszabályok valamint a lakossággal és a látogatókkal való hatékony kommunikáció volt.
A három napos képzést a brAssói székehelyű ProPark szakelőadói tartották.
A Bodoki- és Baróti hegység, Csókás-Veczer, Veresvíz tőzegláp, Lassúág-Honcsok Tőzegláp, Felső Olt, Feketeügy, Csomád-Bálványos és Rétyi Nyír természetvédelmi területek megfelelő kezelése projekt célja a természeti örökség és a biodiverzitás védelme és megőrzése a Kovászna Megye Tanácsa gondnokságába lévő természetvédelmi területek szakszerű menedzsmentje által és a 2007-2013 Környezetvédelmi Szektoriális Operatív Program, Megfelelő kezelési intézkedések a természetvédelem érdekébe, 4. Prioritási tengelyének keretén belül valósul meg.