Új felszerelésekkel gazdagodott a Természetvédelmi, Vidékfejlesztési és Hegyimentő Megyei Központ
A pályázat résztámogatója az Európai Regionális Fejlesztési Alap
A Bodoki- és Baróti hegység, Csókás-Veczer, Veresvíz tőzegláp, Lassúág-Honcsok Tőzegláp, Felső Olt, Feketeügy, Csomád-Bálványos és Rétyi Nyír természetvédelmi területek megfelelő kezelése nevű projekt keretében speciális felszereléseket vásároltak a Természetvédelmi, Vidékfejlesztési és Hegyimentő Megyei Központ számára.
A Természetvédelmi, Vidékfejlesztési és Hegyimentő Megyei Központot 2012-ben hozták létre Kovászna Megye Tanácsának alárendelt intézményeként és célja Kovászna megye természeti örökségének a kezelése és az értékesítése. Továbbá a Központ felelős a természetvédelmi területek kezeléséből és gondnokságából a megyei tanácsra háruló kötelezettségek teljesítéséért.
Kovászna Megye Tanácsa gondnokságába jelenleg 4 Natura 2000-es terület tartozik (Bodok-Barót hegység, a Csókás-Veczer, Veresvíz tőzegláp, Rétyi Nyír) ezekből kettő természetvédelmi rezervátum (Csókás-Veczer, Rétyi Nyír), melyek területe 65 és 50 ezer hektár közötti.
A projekt keretében beszerzett eszközök - sífelszerelés, terepruházat, bakancsok, navigációs készülék, távcsövek, lessátrak, fényképezőgép - a területek gondnokságának intézményi kapacitását erősítik. A szükséges eszközök kiválasztásakor figyelembe vették az évszakok változását (hó, eső), valamint az elvégzendő tevékenységeket is: túraösvények, pavilonok, fotózó helyek karbantartása, járőrözés, tájékoztatás, ellenőrzés. Az új eszközök a Természetvédelmi, Vidékfejlesztési és Hegyimentő Megyei Központot munkatársainak terepmunkáját hivatottak megkönnyíteni, akik úgy télen, mint nyáron felkészülten nézhetnek szembe az időjárás viszontagságaival.
A Bodoki- és Baróti hegység, Csókás-Veczer, Veresvíz tőzegláp, Lassúág-Honcsok Tőzegláp, Felső Olt, Feketeügy, Csomád-Bálványos és Rétyi Nyír természetvédelmi területek megfelelő kezelése projekt célja a természeti örökség és a biodiverzitás védelme és megőrzése a Kovászna Megye Tanácsa gondnokságába lévő természetvédelmi területek szakszerű menedzsmentje által és a 2007-2013 Környezetvédelmi Szektoriális Operatív Program, Megfelelő kezelési intézkedések a természetvédelem érdekébe, 4. Prioritási tengelyének keretén belül valósul meg.